Styrelse »

E-post till alla styrelsemedlemmar: styrelseslaktforskarna
E-post till alla värdar: vardarsinnet
Tel.nr. till hyresvärd Schalegatan 7: 011-318601, 070-5950302


 

Styrelse 2017

Ordförande- Web master, värdansvarig.

Börje Augustsson
E-post: borje.augustsson@slaktforskarna.se
Telefon Mobil: 070-520 27 44
Jakobslundsvägen 1, 616 34 Åby

Ledamotsekreterare

Christel Bonnevier
E-post:  christel.bonnevier@slaktforskarna.se
Telefon: 070-110 87 38
Fäbodsvägen 5, 618 33 Kolmården

Ledamot, kassör, lokalansvarig

Tony Eriksson
E-post: eriksson.tony@slaktforskarna.se
Telefon:  Mobil: 070-314 91 90
Rambogatan 311, 603 71, Norrköping

 

 

Ledamot- ansvarig Aktiviteter

Lena Granberg
E-post:  lena.granberg@comhem.se
Telefon:  011-14 25 58 Mobil: 076-108 21 67

Ledamot

Mats Ljung
E-post:  109ljung@gmail.com
Telefon:  073-08 703 93

 

Ledamot– ansvarig Utbildningar
vice ordförande
Barbro Görtzen
E-post:  barbro.gortzen@gmail.com
Telefon:  0702-38 34 11
Torggatan 1, 602 42 Norrköping
Styrelsesuppleant

Lisbeth Holmqvist Arbrandt
E-post: lisbeth.arbrandt@slaktforskarna.se
Telefon: 073-673 76 47
Slakthusvägen 3, 618 34 Kolmården

Styrelsesuppleant- Medlemsansvarig

Ingbritt Berg
E-post:  sse7987@hotmail.com
Telefon: 070-264 06 73
Axel Swartlingsgata 53, 603 78 Norrköping

 

Styrelsesuppleant-ansvarig Inköp (lokal)

Lars Eklund
E-post:  eklund21@telia.com
Telefon: 070-519 10 22
Roddargatan 21, 603 65 Norrköping

Valberedningen
Ordinarie ledamot sammankallande

Lars Söderholm

E-post: bravik28@icloud.com
Telefon: 070-6620916
G
etå Villa Bergabo, 616 90 Åby 

  Ordinarie

Lars Svensson
E.post: lasse34.svensson@telia.com
Telefon: 070-729 84 23
Klingagatan 6, 603 64 Norrköping

Revisorer
Revisor ordinarie

Brita Ehlert
E-post:  ehlert@telia.com
Telefon: 073-097 67 17
Uddgatan 2, 603 80 Norrköping

Revisor ledamot

Birgitta Franck
E-post:
Kneippgatan 28, 603 36 Norrköping

Revisor suppleant

Katarina Dahlgren
E-post:
 Telefon:
Prästgatan 4, 602 32 Norrköping

Revisor suppleant

Inga-Lill Weslien
E-post: ingalill.weslien@telia.com
Telefon: 011-31 92 99
Lovardsgatan 26, 603 85 Norrköping

Schalegatan 7, 603 52 Norrköping, Telefon: 011-125455, under öppettider, mailadress: sinnet@slaktforskarna.se

Forskaröppet Måndagar och Onsdagar 13.00-17.00 Tisdagar (ojämna veckor) 17.00-20.00.Finns ingång för rullstolsburen.

Tryck nedan på datum, bild eller view Calendar för mer information om evenemang.. Läs Tidningen Släkthistoria nedan, intressanta artiklar och frågor och svar.
Kommande Aktiviteter
Jan
25
tor
18:00 Föreläsning av …från Arkiv Digital
Föreläsning av …från Arkiv Digital
Jan 25 @ 18:00
Arkiv Digital kommer och föreläser om nya och gamla……………..

View Calendar

Jubileumsskrift SLÄKTFORSKARNA-i-NORRKÖPING-5år i PDF-fil

1 Presentation av Släktforskarna i Norrköping Öppna i Powerpoint och använd bildspel slideshow i Power point

2 Presentation av Släktforskarna i Norrköping slideshow i Power point

MedlemsEnkät, gå in här och gör din röst hörd SLÄKTFORSKARNA-i-NORRKÖPING

Tryck på banner för att länka.
Ancestry
Nytt i AD-Blogg AD-hemsida Lägg dina kvitton frånCity Gross här så får SiN 1% på beloppet
Arbetets Bok
                      Finns i Sinnet 150:- sek Klicka på boken så får du mer information!
Arkiv